Масовий фальстарт: хтось дуже поспішає у президенти та нардепи

Автор: Олеся ЛУНІНА03 Янв. 2019 16:45
Масовий фальстарт: хтось дуже поспішає у президенти та нардепи

Потенційні кандидати на пост президента України та народних депутатів розпочали агітаційну діяльність ще задовго до офіційного початку перегонів. Про це повідомили представники громадської мережі «Опора» в Херсонській області.

Як зауважують в «Опорі», коли виборча президентська кампанія офіційно ще не розпочалася (до 31 грудня 2018 року), на кінець року відбувся фальстарт основних кандидатів. Громадська мережа зафіксувала класичну виборчу кампанію, яка стає все більш масштабною та фінансово затратною, причому вона стосується не тільки президентських, але й парламентських виборів. Ці перегони йдуть паралельно.

Потенційні кандидати до парламенту, навіть маючи ті або інші партійні мандати та приналежності, максимально дистанціюються від прив’язки себе до політичних сил, обравши стратегію просування імені, а не партії. Більшу активізацію в контексті майбутніх виборів на посаду «Опора» зафіксувала в Херсоні та великих містах, значно рідше публічні заходи відбуваються в райцентрах. Виключеннями стають здебільшого акції та благодійна діяльність потенційних кандидатів до парламенту, які розгортають свою активність по всій області.

Як підрахували в «Опорі», з кінця серпня по кінець грудня  (станом на 26 грудня) Херсонщину відвідали 11 потенційних кандидатів на пост президента України: Олег Ляшко, Андрій Садовий, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Олександр Шевченко, Роман Безсмертний, Анатолій Гриценко, Юрій Дерев’янко, Олександр Вілкул, Віктор Чумак, Дмитро Добродомов. Переважно вони відвідували Херсон. Здебільшого потенційні кандидати в президенти не збирали великі аудиторії та обмежувалися декількома зустрічами й ефірами.

Натомість можливі учасники парламентських перегонів були значно активніші: почастішали візити народних депутатів – потенційних кандидатів на території округів, збільшилася кількість благодійних акцій і програм. Так, 4 партійні організації на Херсонщині провели в зазначений період благодійні заходи: обласна організація «Опозиційного блоку», обласна та районні організації Радикальної партії, Каланчацька та Скадовська районні організації БПП, Скадовська районна організація партії «Наш край».

Лідерами з благодійної активності серед потенційних кандидатів в народні депутати є: депутати облради Ігор Колихаєв (БПП) – 31%, Юрій Рожков (БПП) – 27%, заступник голови ХОДА Євген Рищук (БПП) – 26%, перший заступник облради Василь Зеленчук («Батьківщина») – 16%, повідомляє «Опора».

Кандидати в президенти в якості самореклами використовували переважно зовнішню рекламу – білборди. В Херсоні лозунги й обіцянки розмістили аж 18 імовірних майбутніх кандидатів: Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Андрій Садовий, Сергій Тарута, Вадим Новинський, Олег Ляшко,  Арсеній Яценюк, Євгеній Мураєв тощо.

Білборди по вулиці І. Кулика у Херсоні. Фото з сайту «Опори»

Що стосується потенційних кандидатів на парламентські вибори, упродовж листопада – грудня в Херсоні були зафіксовані білборди Юрія Рожкова, Євгена Рищука. У районах – Євгена Рищука (Олешки, Чаплинка), Павла Філіпчука (Каховка, Новотроїцьке, Чаплинка), Ігоря Колихаєва (Берислав). Також у обласному центрі були зафіксовані агітаційні намети партій «Народний фронт», «Національний корпус», «Основа», «Об’єднання “Самопоміч”» і Радикальної партії.

Окрім того, політичні сили намагаються активніше використовувати соціальні мережі для комунікації з громадянами. За активністю у «Фейсбуці» лідирувала Радикальна партія. Було нараховано аж 250 постів. У «Батьківщини» – 167 дописів, у «Самопомочі» – 81. Херсонський УКРОП зробив 69 матеріалів, «Громадянська позиція» – 46, БПП – 43, «Опозиційний блок» – 42, «Національний корпус» – 34,  «Наш край» – 9.

Як продемонстрували результати моніторингу публічних виступів, звітів, сайтів потенційних кандидатів (партій) і соціальних мереж, активізується й використання бюджетного адмінресурсу. Як повідомляє «Опора», він полягає в декларуванні окремими партіями чи потенційними кандидатами залучених бюджетних коштів для розв’язання проблем населених пунктів області. За оцінкою спостерігачів, цей метод  належить до найнебезпечніших порушень стандартів виборчого процесу. Це несе руйнівні наслідки для конкурентності виборів. Лідери з піару щодо залучення бюджетних ресурсів – народні депутати: від 186-го округу – Федір Негой (10 випадків), по 182-му округу – Олександр Співаковський (9 випадків), Сергій Хлань (185-й округ) і Іван Вінник (184-й округ) – по 5 випадків, Юрій Одарченко (3 випадки). Серед депутатів облради: Євген Рищук (4 випадки), Павло Філіпчук (3 випадки).

На фото зверху: білборди по вулиці Перекопській у Херсоні, біля входу до парку «Херсонська фортеця», осінь-2018. Фото Олександра Гунька.

 

 

Тэги:

Україна пом’якшує карантин: які обмеження відсьогодні знято, правила та умови

«Не мешай нам грабить Херсон»...

100 городских проблем без рассмотрения: депутаты прогуляли сессию