Як пам’ятають українці, з вересня 2018 року уряд запровадив вид соціальної підтримки материнства – «пакунок малюка». Правда, роздавати їх розпочали майже через місяць.

На Херсонщину перша партія – 268 коробок-колисок із корисними речами для новонароджених надійшла до департаменту соцзахисту населення Херсонської облдержадміністрації 27 вересня. Наша область замовила в цілому 3322 бебі-бокси на суму близько 14 мільйонів гривень. Уряд авансував вартість пакунка – 5 тисяч гривень. Хоча в соцмережі різні фахівці, дослідивши ціни на дитячі товари, висловили сумніви щодо такої вартості. За їх підрахунками речі, які надають новонародженим, вартують близько 3 тисяч гривень.

На Херсонщину перша партія коробок-колисок із корисними речами для новонароджених надійшла 27 вересня 2018 року. Фото з архіву «Гривни».

Попри те, програма продовжує працювати, й мами радо отримують подарунки від держави. Як розповіли газеті «Гривна» в департаменті соцзахисту населення ОДА, всі 3322 бебі-бокси область отримала минулого року. Всі пакети роздали породіллям. Додатково на січень – лютий облдепартамент уклав угоду на нові поставки – 1711 «пакунків малюка». Перший «транш» – 462 бебі-бокси область отримала. Днями надійдуть іще.

Із березня, скоріше за все, «пакунки малюка» будуть привозити безпосередньо в пологові будинки. Принаймні є такі наміри уряду. До речі, як повідомляє інформаційний вісник уряду, перелік речей у «пакунку» буде розширено з лютого 2019 року.

ЯК ВОНО: БУТИ ОФІЦІЙНОЮ НЯНЕЮ?

Ще один вид допомоги новоспеченим батькам, який впровадив уряд із 2019 року, – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від уряду молодим сім’ям.

Як писала «Гривна», мова йде про дітей до 3-х років. Батькам, які офіційно найняли на роботу няню, планують відшкодовувати розмір прожиткового мінімуму для дітей до 6 років. Така няня повинна бути фізособою-підприємцем і платити податки. З батьками вона укладає договір. Батьки, при бажанні мати компенсацію від держави, повинні звернутися до органів соцзахисту населення й надати копію договору з помічницею. Незручність у тому, що для отримання грошей мамам (татам) доведеться щомісяця ходити в органи соцзахисту й надавати копію розрахунку з нянею за її працю.

Пройшов місяць, як ця ініціатива уряду повинна була запрацювати. Але у відділі держдопомоги та субсидій облдепартаменту соцзахисту населення ніяких новин із цього приводу немає – ніхто з батьків туди не звертався. До того ж, із уряду ще не надійшов порядок надання такого виду допомоги.

Попри те новини є в Києві. Як повідомляє інформаційний вісник уряду, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати 1626 гривень на відшкодування послуги няні. На це уряд у держбюджеті заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою зможуть скористатися 25 тисяч сімей.

У повідомленні зазначено, що мета уряду – не тільки підтримати батьків, а й жінок працездатного віку, які працюють нянями. Рідко знайдеш випадок, коли «помічницю мами» оформляють у сім’ю офіційно. Зазвичай це тіньова зайнятість, яка не є вигідною для тих, хто ще не досяг пенсійного віку. А ринок праці в Україні свідчить, що нянями в основному працюють ті, кому до пенсії залишилося 5 і більше років. Тож держава для таких жінок пропонує «офіційне» працевлаштування по догляду за дітьми.

ЯК ОФОРМИТИ ВІДНОСИНИ

Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який, до речі, не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соцзахисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо). Жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП (фізична особа-підприємець) і відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата.

СКІЛЬКИ ПЛАТЯТЬ

Також в уряді вирішили пояснити, чому це вигідно. Такий приклад: у містах-мільйонниках місячна зарплата няні коливається від 8 до 10 тисяч гривень. Зареєструвавшись підприємцем ІІІ групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) у розмірі 500 гривень і єдиний соціальний внесок – 816 гривень. Це становитиме загалом 1319 гривень. Якщо жінці на даний момент 55 років, її пенсійний вік за умови наявності 30-річного страхового стажу настане в 60 років. Але жінка має всього 25 років страхового стажу. Урядовий проект «муніципальна няня» дає змогу за 5 років інвестувати в свій страховий стаж, при цьому офіційно отримуючи зарплату, яка на даний момент прирівнюється до середньої в Україні, та вийти на пенсію на три роки раніше.

А скільки заробляють няні в Херсоні? Проаналізувавши оголошення в Інтернеті, знаходимо цифри. Так, одна мама однорічної дитини пропонує няні за максимум 10-годинний робочий день фіксовану оплату – 300 гривень у день. Це 6–7 тисяч гривень за місяць. У обов’язки няні входить: дивитися за малюком, прогулюватися з ним і по можливості готувати прості домашні страви. А інша херсонська мама двох діток, 8 років і 9 місяців, шукає няню за 40 гривень на годину. Доглядати дітей потрібно близько 3 годин. За неповний робочий день, наприклад, із 8:00 до 16:00, батьки пропонують зарплату 3–4 тисячі гривень.

Можливо, пропозиція уряду оформити відносини батьків і їх помічниць стане в пригоді деяким жінкам. Адже це може навіть допомогти в отриманні житлової субсидії, тому що офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. І багатьом саме через безробіття відмовили в субсидії. А у випадку відкриття ФОП єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця та впливає на збільшення страхового стажу такої людини.

До того ж, як зазначають в уряді, формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й упевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, матиме впевненість у завтрашньому дні, а мама – гарантію, що її дитина – в надійних руках.

Тэги:

Податкова служба спростувала фейкову інформацію про «новий податок»

Ушла из жизни экс-мэр Херсона Людмила Коберник

Выборы мэра Херсона – процесс пошёл

Держава продасть 3 морські порти через збитковість