Сьогодні багато хто з нас, захворівши, використовує виключно методи самолікування. Хоча хіба можна порівнювати рівень знань звичайного українця та дипломованого лікаря про людський організм?

Зважено обговорити тему міфів про самолікування нашим читачам запропонував сімейний лікар Артем Фартушний. Йому – слово

Міф перший: лікарі знають менше за народних цілителів

Народні цілителі (якщо вони не самозванці) знають тільки кінцевий ефект призначених ними лікарських рослин. Але не мають доказової бази наукових досліджень про показання, побічні дії, протипоказання. Лікар для отримання диплому навчається на протязі 8 років, регулярно проходить перепідготовку, атестацію. А ще лікар несе дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність за свої дії, на відміну від народних цілителів. Фактично: коли народний цілитель вилікував – це чудо, не вилікував – як Бог послав. А коли лікар вилікував – він зобов’язаний, не вилікував – всі лікарі погані.

Міф другий: аптечні препарати – хімія, у них багато побічних дій, тому від них тільки шкода для здоров’я

Більше половини аптечних лікарських засобів – це препарати лікарських рослин, що виросли та зроблені в стандартних умовах, звільнені від неактивних, небезпечних домішок, пилу, бруду, мають чітке дозування (хто назве точну кількість міліграмів сілімарину в чайній ложці розторопші або сімвастатину в ложці плісняви?). Сучасні медичні препарати провідних виробників перед початком продажу в аптеках проходять офіційні кількарічні клінічні випробування, чого не можна сказати про засоби з аптеки народних цілителів. А довгий перелік побічних дій та протипоказань не є злом – пацієнт має право бути обізнаним. А хто з народних цілителів попереджає про токсичні ефекти після прийому сени, женьшеню, окопника, дубровника, морозника кавказького, омели білої, шлемника, порея, солодки, шалфею, марени красильної?..

Міф третій: прийом антибіотиків необхідний при перших ознаках вірусної інфекції

Антибактеріальні препарати діють виключно на бактерії – вірусам на антибіотики «начхати». В усьому цивілізованому світі (до якого нам теж пора долучатись) практично всі медикаменти, а особливо антибіотики, відпускають тільки за рецептом лікаря. Безконтрольний, безграмотний прийом антибіотиків призводить до появи бактерій, які є стійкими до цих препаратів. Як наслідок – лікування стає неефективним, хворий заражає стійкими формами оточуючих…

Міф четвертий: призначення інгаляторів – це вирок та залежність

Інгаляційні препарати – це можливість досягнення максимального ефекту при мінімальній дозі. Хронічна хвороба (тобто на роки) потребує такого ж тривалого контролю. Міф п’ятий: я не буду ходити на медичний огляд, бо нічого не болить По-перше, коли заболить, то часто вже пізно щось робити. По-друге, далеко не всі проблеми проявляються болем. Регулярний профілактичний огляд потрібен не лікарю, а саме пацієнту для виявлення проблем на ранніх стадіях та попередження ускладнень існуючого захворювання. Бо це ефективніше та значно дешевше.

Міф шостий: рак – це вирок, лікуватися немає сенсу

Проста статистика доводить: онкологічне захворювання виникає тільки на фоні перед¬ракового стану, який існує роками (значно рідше – місяцями) та який можна виявити й вилікувати без будь-яких проблем. Злоякісна пухлина росте за своїми законами, основний з яких – пухлину на І–ІІ стадіях без метастазів можна видалити без ускладнень. Біль при пухлинах – часта ознака занедбаності. Вартість лікування пухлин на І стадії порівняна з вартістю затрат на видалення стороннього предмету при травмах.

Міф сьомий: самолікування не має права на існування

Лікування – це як палання вогню: контролюєш його – маєш тепло, не контролюєш – пожежу. Дотримуйтесь вдома рекомендацій лікарів для профілактики та при перших ознаках захворювання – і все буде добре. Лікування необхідно починати якомога раніше, головне – допомогти та не нашкодити. Не обов’язково чекати швидку або лікаря для прийому таблетки нітрогліцерину при стенокардії або інфаркті, вугілля або ентеросорбентів – при отруєнні, охолодження дитини з лихоманкою – вологими укутуваннями. Це далеко не всі міфи про здоров’я людини. Тож не ризикуйте своїм здоров’ям – приходьте до лікарів за кваліфікованою допомогою.

Тэги:

Не работает кабинет УЗИ: куда херсонцам обращаться за помощью

У Новій Каховці шукають директора для медичного закладу

«Больно мне, больно, не унять эту злую боль!»

В Нововоронцовке намерены закрыть роддом

Как херсонцам уберечься от ботулизма